V kurzu jsou pronájmy, spolubydlení a výměny bytů bez realitky

V kurzu jsou pronájmy, spolubydlení a výměny bytů bez realitky

Ekonomická krize a nejistota se podepsaly logicky i na vývoji realitního trhu a lidé vyhledávají tyto služby na bezrealitky. Dalším faktorem ovlivňující preference na realitním trhu jsou hypotéky, které jsou v poslední době hůře dostupné, než tomu bylo v nedávné minulosti.

V posledních měsících a letech je markantní zájem o bydlení v pronájmu. Ten neustále roste, a to na území celé České republiky. Úměrně tomu narůstá i počet zájemců o tzv. spolubydlení, tedy sdílení pronajatého bytu s dalšími nájemci. S tím se setkáváme především v tzv. studentských městech a ve městech, kde je nabídka pracovních míst. Zájem o spolubydlení je především mezi studenty, mladými pracujícími lidmi a cizinci, kteří zde nemají trvalý pobyt. V Praze se dá pořídit takový pronájem za 2500 korun na osobu, to je minimum, obvyklá cena je 5 až 6 tisíc korun na osobu. V Brně se ve společném pronájmu bydlí za polovinu. 

Mladé rodiny řeší svoje bytové potřeby výměnou bytů, tedy menšího za větší. Naopak lidé v důchodovém věku mají stále častěji zájem větší byt vyměnit za menší. Starší lidé dnes nemají zájem platit zbytečně vysoké náklady na bydlení, ale hlavně doplatek za takovou výměnu je pro seniory v dnešní době velmi vítaným finančním přilepšením. Zájem o výměny bytů je podnícen nejen ekonomickou nejistotou a horším přístupem k hypotékám, ale rovněž postupnou deregulací cen bytů, které jsou pak značně nerovnoměrné.

Naše služby jsou zdarma, bez provizí a i vy si můžete najít nebo zadat inzerci poptávku nebo nabídku, snadno a rychle.

 

 

Doporučujeme také navštívit web na téma: Povinné ručení

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@bezrealitky.info


Hledej nemovitosti bez realitky v okrese:
Pronájem bytu
Reality